logo yeni

HANGİ MEMURLARIN İŞ RİSKİ ZAMMI PUANI ARTACAK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maas 13Aylıklar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre ödenenlerden, sağlık veya hayatları bakımından tehlike oluşturabilecek işlerde çalışanlara her ay yapılan iş riski zammı ödemesinde esas alınan puanlar, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak bazı memurlar için artacak.

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşme, Devlet memurlarından bazılarının yan ödemelerini 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak artırırken, bu kapsamda bazı memurların iş riski puanları da artmış oldu.

Ölçü ve ayar memurlarının iş riski zammı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı taşra teşkilatına ait Ölçü ve Ayar Memuru unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Arama kurtarma teknisyenlerinin iş riski zammı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatına ait Arama Kurtarma Teknisyeni unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Sağlık teknikerlerinin iş riski zammı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 1500 puan iş riski zammı ilave olarak ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 43 TL olacak.

İtfaiye personelinin iş riski zammı

İtfaiye teşkilatlarına ait; amir, itfaiyeci, başçavuş, çavuş, onbaşı, er, operatör ve şoför kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 200 puanlık iş riski zammı,  %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 3 TL olacak.

Zabıta personelinin iş riski zammı

Zabıta teşkilatlarına ait; zabıta amiri, zabıta amir yardımcısı, zabıta başkomiseri, zabıta komiseri, zabıta komiser yardımcısı ve zabıta memuru kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 175 puanlık iş riski zammı, %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 2 TL olacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü personelinin iş riski zammı

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde görev yapan Devlet memurlarından, aylıkları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre ödenenlerin yararlanmakta oldukları iş riski ödemesi puanları %20 artırıldı. Unvanlar itibarıyla yararlanılan iş riski puanları farklı olduğundan (bazı unvanlar için yok), haklarında geçerli olan iş riski puanına göre yapılacak artışın ilgililerin maaşına etkisi de farklı miktarlarda olacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.