logo yeni

VEKÂLET ETTİĞİNİZ MÜDÜR KADROSU DOLU İSE NE KADAR ÜCRET ALIRSINIZ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mudurYıllık izin, mazeret izni, hastalık izni, refakat izni, aylıksız izin, geçici görev, vekâlet görevi, mehil müddeti, görevden uzaklaştırma, gözaltına alınma, tutuklanma, hizmetiçi eğitim, kurs veya seminere katılma gibi nedenlerden dolayı görevinden geçici olarak görevlerinden ayrılan Müdür/Şube Müdürü kadro unvanlı Devlet memurlarının yerine kurum içinden veya başka kurumlardan vekâleten atama yapılabilmektedir.

Dolu olan Müdür/Şube Müdürü kadrolarına vekâleten atanan Devlet memurlarına, kurum içinden veya başka kurumlardan atanmış olmalarına bağlı olarak değişen tutarlarda vekâlet aylığı ödemesi yapılmaktadır.

Dolu olan Müdür/Şube Müdürü kadrosuna kurum içinden vekâlet halinde aylık

Geçici bir süre için boşalmış olan (dolu) Müdür/Şube Müdürü kadrosuna aynı kurum içinden usulüne uygun şekilde vekâleten atama yapılması durumunda;

*Vekâleten atananlara, vekalet süresinin 3 aydan sonrası için, vekalet edilen Müdür/Şube Müdürü kadro derecesinin birinci kademe aylığının(ek gösterge dahil) 1/3’ü tutarında her ay vekalet aylığı ödenir.

*Dolu 1.derece Müdür/Şube Müdürü kadrosuna kurum içinden vekâleten atanan memurlara, vekâlet görevinin 3 ayı aşan kısmı için her ay (2017 yılının ikinci yarısında ve %15 gelir vergisi diliminde) net 107 TL vekâlet aylığı ödenir.

*Bu şekilde atananlara, vekâlet görevinden dolayı başka bir ödeme yapılmaz.

Dolu olan Müdür/Şube Müdürü kadrosuna başka kurumlardan vekâlet halinde aylık

Geçici bir süre için boşalmış olan (dolu) Müdür/Şube Müdürü kadrosuna başka kurumlarda görev yapan Devlet memurlarının usulüne uygun şekilde vekâleten atanması durumunda;

*Vekâleten atananlara, vekalet görevinin başladığı tarihten itibaren, vekalet edilen Müdür/Şube Müdürü kadro derecesinin birinci kademe aylığı(ek gösterge dahil) tutarında her ay vekalet aylığı ödenir.

*Dolu 1.derece Müdür/Şube Müdürü kadrosuna kurum dışından vekâleten atanan memurlara, vekâlet görevi karşılığında her ay (2017 yılının ikinci yarısında ve %15 gelir vergisi diliminde) net 320 TL vekâlet aylığı ödenir.

*Bu şekilde atananlara, vekâlet görevinden dolayı başka bir ödeme yapılmaz.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.