logo yeni

DANIŞTAY ÜYESİ, FETÖ İLE İRTİBATLI OLDUĞU İÇİN MESLEKTEN ÇIKARILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

hakimFETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) ile irtibatı olduğu değerlendirilen Danıştay Üyesi meslekten çıkarıldı.  

Danıştay Başkanlık Kurulu, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarlardan olan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) ile irtibatı olduğunu değerlendirdiği,  Danıştay Üyesi Eyüp KAYA'yı meslekten çıkardı.

Konuya ilişkin 03/11/2017 tarih ve 2017/52 sayılı Danuştay Başkanlık Kurulu Kararı bugün yayımlandı.

Danıştay Başkanlık Kurulundan:

DANIŞTAY BAŞKANLIK KURULU KARARI

Karar No: 2017/52

Başkanlık Kurulu 03/11/2017 tarihinde toplandı.

Danıştay Üyesi Eyüp Kaya’nın, 6749 sayılı Kanun’un “Yargı mensupları ile bu meslekten sayılanlara ilişkin tedbirler” başlıklı 3. maddesinin 1. fıkrası uyarınca terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olup olmadığını araştırmak üzere Danıştay Başkanlık Kurulu’nun 06/11/2016 tarih ve 2016/55 sayılı kararıyla görevlendirilen Danıştay Üyesi tarafından hazırlanan rapor ve 08/09/2017 tarihli Başkanlık Makamının ek rapor istemli yazısı üzerine hazırlanan ek raporda yer alan bilgi, belge ve deliller incelenerek gereği görüşüldü:

Danıştay Üyesi Eyüp Kaya’nın, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarlardan olan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) ile irtibatı olduğu değerlendirildiğinden, meslekte kalmasının uygun olmadığına ve meslekten çıkarılmasına, iş bu kararın Resmi Gazetede yayımlanmasına oybirliğiyle karar verildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.