logo yeni

BAZI MÜHENDİSLERE İLAVE ÖDEME YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

muhendisKamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda çeşitli belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede, “Mühendis” unvanlı kadrolarda görev yapan bazı personele ilave ödeme yapılmasına ilişkin hükümler de yer aldı.

Toplu Sözleşme hükümleri gereği, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren iki bakanlık ve bir genel müdürlükte bazı mühendislere ilave ödeme yapılacak.

Bazı kurumlardaki mühendislere ilave ödeme

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” ile “Orman ve Su İşleri Bakanlığı” ve “Orman Genel Müdürlüğü”nde görev yapan bazı Mühendisler ilave ücret alacak.

**Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında

Bakanlığın taşra teşkilatında mühendis unvanlı kadro ve pozisyonlarda görev yapan;  gıda mühendisi, ziraat mühendisi, su ürünleri mühendisi, balıkçılık teknolojileri mühendisi ve kimya mühendislerine yapacakları kontrol görevi karşılığında ilave ücret ödenecek.

İlave ödeme, en az 5 saat süreyle kontrol görevi yürüttükleri günler için olmak üzere, 200 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpımı tutarında yapılacak.  (2018 yılının ilk altı aylık döneminde bu ödemenin günlük tutarı brüt “21,36 TL” olacak.)

Bu ödeme, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda Ve Yem Kanunu” kapsamında yürütülecek kontrol görevleri karşılığında verilecek.

**Orman ve Su İşleri Bakanlığında

Bakanlığın taşra teşkilatında mühendis unvanlı kadrolarda bulunanlardan, doğa koruma ve milli parklar şefi ve orman işletme şefi olarak fiilen görev yapanlara, yararlanmakta oldukları ek ödeme oranı 5 puan fazla ödenecek. (2018 yılının ilk altı aylık döneminde bu ilave ödemenin ilgililerin aylık net maaşına etkisi “50,35 TL” olacak.)

**Orman Genel Müdürlüğünde

Genel Müdürlüğün taşra teşkilatında mühendis unvanlı kadrolarda bulunanlardan, doğa koruma ve milli parklar şefi ve orman işletme şefi olarak fiilen görev yapanlara, yararlanmakta oldukları ek ödeme oranı 5 puan fazla ödenecek. (2018 yılının ilk altı aylık döneminde bu ilave ödemenin ilgililerin aylık net maaşına etkisi “50,35 TL” olacak.)

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.