logo yeni

AVUKAT KADROSUNDA OLANLARIN ALABİLECEĞİ VEKALET ÜCRETİ ARTTI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

avukat 2Kamu kurum ve kuruluşlarında dava ve icra dosyası takip neden Avukatların, aylık maaşlarının dışında yaralandıkları vekâlet ücretinin miktarı 2018 yılı başından itibaren artacak.

4.Dönem Toplu Sözleşme, kamuda görev yapan avukatların yararlanabileceği vekâlet ücreti üst sınırını, 2018 ve 2019 yılları için artırdı.

Halen 15.000 gösterge rakamı üzerinden hesaplanan vekâlet ücreti tavanı, 2018 ve 2019 yıllarında 20.000 gösterge rakamı esas alınarak hesaplanacak.

Avukatların vekâlet ücreti tavanı ne kadar oluyor?

Avukat kadrosunda olan memurların 2018 ve 2019 yıllarında alabileceği vekâlet ücretinin bir yıllık en yüksek miktarı; 20.000 gösterge rakamının, hesaplama dönemindeki memur aylık katsayısıyla çarpımının 12 katı kadar olabilecek.

Bu şekilde hesaplanacak vekâlet ücreti brüt tutarından, bulunulan vergi dilimine ilişkin oranda gelir vergisi ve binde 759 oranında damga vergisi kesilir.

Buna göre, %15 gelir vergisi oranı uygulamak suretiyle hesaplama yaptığımızda;

**2017 yılının ikinci altı aylık döneminde geçerli olan aylık katsayısına göre vekâlet ücretinin yıllık en yüksek net tutarı 15.574 TL.

**2018 yılının ilk altı aylık döneminde geçerli olacak (enflasyon farkı zammı olmazsa) aylık katsayısına göre vekâlet ücretin yıllık en yüksek net tutarı 21.596 TL olacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.