logo yeni

calisanlar2 copy

İÇİŞLERİNDE BAZI PERSONEL HER YIL FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ALABİLECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

fazla calismaHalen sadece seçim dönemlerinde fazla çalışma ücretinden yararlanabilen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeli, seçim dönemleri dışında da fazla çalışma ücreti alabilecek.

Bu yıl imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşmeye göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeline 2018 ve 2019 yıllarında, seçim dönemlerinde ve seçim dönemleriyle ilişkilendirilmeden fazla çalışma ücreti ödenebilecek.

Halen geçerli olan 3.Dönem Toplu Sözleşmeye göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili ve mahalli idareler genel seçimleri dönemlerinde yaptırılan fazla çalışmalar karşılığında ödeme yapılıyor.

4.Dönem Toplu Sözleşme,  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeline fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin olarak 3.Dönem Toplu Sözleşmede yer alan hükümlere aynı şekilde yer verirken, fazla çalışma ücreti ödenmesine imkan veren yeni düzenleme de yaptı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personelinin fazla çalışma ücreti

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele;

**2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemlerinde fazla çalışma ücreti ödenecek

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili ve mahalli idareler genel seçimleri dönemlerinde yaptırılan fazla çalışmalar karşılığında ödeme yapılacak.

Bir personele ödenebilecek fazla çalışma ücreti, her bir seçim döneminde en çok elli sat 50 saati geçemeyecek.

Her bir saat fazla çalışma karşılığında, ilgili yıl bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin beş katına kadar ücret ödenebilecek. (2017 yılında saat başı fazla çalışma ücreti 1,83 TL’dir)

**2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemleri dışında da fazla çalışma ücreti ödenecek

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin zamanında sonuçlandırılması için mesai saatleri dışında fiilen yapılan çalışmalar karşılığında ödeme yapılacak.

Bir personele ödenebilecek fazla çalışma ücreti, ayda 50 ve yılda 500 saati geçmeyecek.

Her bir saat fazla çalışma karşılığında, ilgili yıl bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin üç katına kadar ücret ödenebilecek. (2017 yılında saat başı fazla çalışma ücreti 1,83 TL’dir)

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.