logo yeni

İTFAİYE VE ZABITA PERSONELİNİN ÖZLÜK HAKLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

zabitaBelediyelerin zabıta ve itfaiye teşkilatlarında görev yapan personelin yan ödemeleri ile yemek yardımı konusunda düzenleme yapıldı.

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler de içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak zabıta ve itfaiye personelini hakkında uygulanmakta olan yan ödeme puanlarının ve yemek yardımı öğün sayısının artırılmasına ilişkin kararlar da yer aldı.

İtfaiye ve zabıta personelinin yan ödemeleri arttı

İtfaiye Teşkilatında; müdür yardımcısı, grup amiri, amir, itfaiyeci, başçavuş, çavuş, onbaşı, er, operatör ve şoför kadrolarında görev yapanlar hakkında geçerli olan yan ödeme (zam) puanları 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak %50 artırımlı uygulanacak. Halen toplam 700 puan olan yan ödemeler toplamı, ilgili personel hakkında 1050 puan olarak uygulanacak.

Zabıta amiri, zabıta amir yardımcısı, zabıta başkomiseri, zabıta komiseri, zabıta komiser yardımcısı ve zabıta memuru kadrolarında bulunanlar hakkında geçerli olan yan ödeme (zam) puanları 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak %50 artırımlı uygulanacak. Halen toplam 675 puan olan yan ödemeler toplamı, ilgili personel hakkında 1012,5 puan olarak uygulanacak.

İtfaiye ve zabıta personeline yemek yardımı

Günün 24 saatinde devamlılık gösteren çalışmalar kapsamında görev yapan itfaiye ve zabıta teşkilatı personelinden, öğle yemeği verilen ve öğle yemeği dışındaki yemek saatlerini de kapsayacak şekilde kesintisiz olarak görevlerine devam edenlere, (öğle yemeği hariç) Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği hükümlerine göre iki öğüne kadar ücretsiz yemek yardımı yapılacak.

Şahsa bağlı kadrolardaki itfaiye ve zabıta personeli

2016 yılı başından geçerli olarak zabıta ve itfaiye personelinin özel hizmet tazminatlarında uygulanan 5 puanlık artış, şahsa bağlı olarak görevlerine devam eden; itfaiye müdür yardımcısı, itfaiye başçavuşu, itfaiye onbaşısı ile zabıta amir yardımcısı, zabıta başkomiseri ve zabıta komiser yardımcısı kadrolarında bulunanlar hakkında da uygulanacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.