logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI MEMURLARA FİİLİ HİZMET ZAMMI ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel 6OHAL uygulamaları kapsamında çıkarılan 694 sayılı KHK ile kamu çalışanlarından bazılarına fiili hizmet zammı verildi.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda yapılan değişiklikle, fiili hizmet zammından yararlanan çalışanlar arasına ceza infaz kurumu personeli de eklendi.

Yapılan düzenleme, ceza infaz kurumlarında görev yapan bazı personele, her 360 günlük hizmetlerine karşılık 90 gün fiili hizmet süresi zammı (yıpranma zammı) uygulanacak.

Memuriyete etkisi olmayan fiili hizmet süresi zammı, ilgililerin erken emekli olmasını sağlarken fiili hizmet süresini artırması nedeniyle emekli aylığını da etkilemektedir.

Kimlere yıpranma zammı çıktı?

694 sayılı KHK ile;

**Ceza infaz kurumlarında görev yapan; ceza infaz kurumu müdürü,  idare memuru, infaz ve koruma başmemuru, infaz ve koruma memuru unvanlı kadrolarda bulunanlar

**Adalet Bakanlığı taşra teşkilatına tahsisli kadro veya pozisyonlarda bulunup, ceza infaz kurumlarında görev yapan ve ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde olan diğer görevliler

her 360 günlük hizmet süreleri karşılığında 90 gün fiili hizmet süresinden yararlanacak.

694 sayılı KHK’nın ilgili maddesi

MADDE 153- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 40 ıncı maddesinin ikinci fıkrasında yer alan tabloya aşağıdaki sıra eklenmiştir.

"19) Ceza infaz kurumlarında

Ceza infaz kurumu müdürü, idare memuru, infaz ve koruma başmemuru, infaz ve koruma memuru unvanlı kadrolarda bulunanlar ile Adalet Bakanlığı taşra teşkilatına tahsisli kadro veya pozisyonlarda bulunup ceza infaz kurumlarında görev yapan ve ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde olan diğer görevliler,

90”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.