logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMADA SOSYAL HİZMET ALANINA KAYIT YAPILMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

saglik2YÖK’ten yapılan duyuruya göre, 7-11 Eylül 2015 Tarihleri Arasındaki Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programı “Sosyal Hizmet” Lisans Programına yapılan başvuru, yerleştirme ve kayıt işleminin yürütmesinin durdurulması kararı verildi.

Açıklamaya göre, Danıştay 8. Dairesi tarafından verilen karar ile sağlık önlisans tamamlama ile ilgili olarak sosyal hizmet lisans programının yürütmesi durduruldu.

17/04/2017 tarih, E. 2016/8089 sayılı ve 06/06/2017 tarih, E. 2016/8090 sayılı kararları ile Yükseköğretim Kurulu'nun "Sağlık Ön lisans Alanlarından Mezun Olanlara Lisans Tamamlama" ile ilgili duyurusu kapsamında 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasındaki "Sosyal Hizmet" lisans programına yapılan başvuru, yerleştirme ve kayıt işlemleri durduruldu.

YÖK açıklamasında, Yükseköğretim Yürütme Kurulunda söz konusu Yürütmeyi Durdurma Kararı uyarınca, 2018 yılından itibaren Sağlık Alanında Lisans Tamamlama programı kapsamında "Sosyal Hizmet" lisans programına yerleştirme yapılmaması doğrultusunda karar verildiğini açıkladı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.