logo yeni

1/4 SEVİYESİNDEN SONRAKİ ÇALIŞMALAR NEYE YARIYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emekli2Kazanılmış hak aylığı bakımından 1 inci derecenin 4 üncü kademesine ulaşan yükseköğrenim mezunu Devlet memurları, daha sonraki çalışmaları ne kadar olursa olsun, bu seviyeden daha ileriye gidememektedirler.

1/4 seviyesine ulaşıldıktan sonraki hizmet süreleri Devlet memurlarının özlük haklarını etkilemez iken, memurların kıdem aylığı ve emekli keseneği miktarının belirlenmesinde de 25 yıldan fazla olan kıdem süreleri dikkate alınmamaktadır.

Devlet memurlarının, kazanılmış hak aylığı bakımından 1/4 seviyesine ulaştıktan sonraki hizmet süreleri;

*Kıdem süreleri 25 yıl oluncaya kadar aylık maaşlarını etkiler.

*Kıdem süreleri 25 yıl olduktan sonra aylık maaşlarını etkilemez.

*Emekli olduklarında alacakları maaş miktarını etkiler (hizmetin tam yıl ve tam yıldan fazla olan tam ay süreleri etkiler).

*Emekli olduklarında alacakları emekli ikramiyesi miktarını etkiler (hizmetin tam yıl olan süreleri etkiler).

Hizmet süresinin özlük haklarını etkilememesi

Kıdem süresi 25 yıla ve kazanılmış hak aylık seviyesi de 1/4’e ulaşmış olan memurların bu seviyeden sonraki hizmet sürelerinin,  memuriyete ilişkin özlük haklarına etkisi bulunmamaktadır.

Bu seviyeden sonra, hizmet süresinin 25 yıl olması ile 45 yıl olması arasında, aynı unvandaki memurlar bakımından aylık maaş farklılığı bulunmamaktadır.

Örneğin, aylık seviyesi 1/4 olan iki mühendisten birisinin 25 yıl diğerinin ise 45 yıl kıdemi olduğunda, aylık net maaş miktarları aynı olacaktır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.