logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVLENDİRİLDİKLERİ KURUMLARIN İLAVE ÖDEMELERİNDEN YARARLANANLAR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memurVekâleten veya geçici olarak görevlendirilenlerin, görevlendirildikleri kurumlardaki personelin yararlandığı tazminat, fazla çalışma ücreti ve diğer ödemelerden yararlanma hali, kamu görevlilerinin tamamı için söz konusu değildir.

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenlemede, vekaleten veya geçici olarak görevlendirilen kamu personelinden bazılarına, ilgili kurumdaki personelin yararlandığı türlü tazminat, fazla çalışma ücreti ve diğer ödemelerin de ödenebilmesine imkan vermektedir.

375 sayılı KHK’da yer alan düzenleme

KHK’nın Ek 5.maddesinde; ilgili mevzuatı uyarınca diğer kurumlarda vekâleten veya geçici olarak görevlendirilen ve kadro aylıklarını kendi kurum veya kuruluşlarından alan memurlar veya kamu görevlilerinin, vekâleten veya geçici olarak görev yaptıkları kurum personelinin yararlandığı ve ilgili mevzuatında söz konusu personele de ödenebileceği belirtilen her türlü tazminat, fazla çalışma ücreti ve diğer ödemelerden yararlanamayacağı belirtilmiştir.

Maddede ayrıca, söz konusu düzenlemenin; 657 sayılı Kanunun ek 8 inci, 2547 sayılı Kanunun 38, 40 ve 41 inci maddelerine göre ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanununa göre görevlendirilenler ile güvenlik görevlilerine ve sosyal hizmet kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler ile sağlık personelini kapsamayacağı hüküm altına alınmıştır.

Görevlendirildikleri kurumlarda ilave ödemelerden yararlanacak olanlar

Aylıklarını kendi kurumundan almak suretiyle başka kurumlarda vekaleten veya geçici olarak görevlendirilenlerden;

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 8 inci maddesi kapsamında başka bir kurumda geçici olarak görevlendirilenler,

*2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi kapsamında kamu kuruluşları ve vakıflarda görevlendirilenler, 40 ıncı maddesi uyarınca kurumlararası yardımlaşma kapsamında görevlendirilen ve 41 inci maddesi kapsamında öğretim üyesi ihtiyacının karşılanması amacıyla görevlendirilenler,

*6253 sayılı TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanununa göre görevlendirilenler,

*Güvenlik görevlileri,

*Sosyal hizmet kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler,

*Sağlık personeli

görevlendirildikleri kurum personelinin yararlandığı ve ilgili mevzuatında söz konusu personele de ödenebileceği belirtilen her türlü tazminat, fazla çalışma ücreti ve diğer ödemelerden yararlandırılabiliyor.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.