logo yeni

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ MEZUNLARINI SEVİNDİREN KARAR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

psikologYükseköğretim Yürütme Kurulu, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunları ile ilgili olarak 24 Şubat 2016 tarihinde almış olduğu Kararını, 22 Şubat 2017 tarihli toplantısında aldığı Kararla iptal etti.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 24 Şubat 2016 tarihinde almış olduğu Kararla, üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunlarının Psikolog unvanını kullanabileceklerine ancak sağlık bilimleri lisansiyeri sayılmayacaklarına karar vermişti. Karar için tıklayınız …

Kurul 22 Şubat 2017 tarihinde yaptığı toplantıda ise; Psikoloji Bölümü mezunlarının, "Psikolog" unvanın kullandıklarına ancak, Sağlık Bilimleri Lisansiyeri sayılmadığına” ilişkin alınan 24.02.2016 tarih ve 2016.8.1161 sayılı Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararının iptal edilmesine karar verdi.

Bu Kararla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait Psikolog unvanlı kadrolarda görev yapan Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu Devlet memurlarının aylık ücret ve emeklilik hakları bakımından 1 yıldan beridir yaşadıkları mağduriyet ortadan kalkmış oldu.

 psikoloji yok karar

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.