logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI KURUMLAR LOJMAN VE SOSYAL TESİS ZENGİNİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamu kurularının sahip oldukları lojman ve sosyal tesis sayılarına ilişkin bilgiler, kurumlar arasında dengesiz bir dağılımın olduğunu ve bu sosyal hakların kamu çalışanlarına eşit sunulmadığını ortaya koyuyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının sahip oldukları lojmanların satılacağı, sayılarının azaltılacağı iddiaları sürekli olarak dillendirilirken, açıklanan resmi rakamlara göre halen çok sayıda lojmanın mevcut olduğu ve bunların kurumlar arasında dağılımında da herhangi bir dengenin olmadığı görülmektedir.

Öte yandan, açıklanan resmi kayıtlarda söz edilmemesine rağmen, çok sayıda kurum kiralama yoluyla edindiği konutları lojman olarak personeline tahsis etmektedir.

Maliye Bakanlığı 2013 yılı Bütçe Gerekçesinde kurum ve kuruluşların lojman sayıları ile sahip oldukları sosyal tesislere ilişkin sayısal bilgiler yer almıştır. Bilgilerin 30.06.2012 tarihi itibariyle olduğu belirtilirken, kiralama suretiyle lojman temin ettiği halde bir çok kurumun lojman sayısı ise 0 (sıfır) olarak gösterilmiştir.

Kurumların lojman ve sosyal tesis sayıları aşağıda gösterilmekle birlikte, kiralama suretiyle sağlanan lojmanlar bu sayılara dahil değildir.

Genel bütçeye dahil kurumlar(Tabloları büyütmek için üzerine tıklayın.)

lojman1

 Özel bütçeli kurumlar

lojman2

Yükseköğretim kurumları

lojman3

lojman4

lojman5

Düzenleyici ve denetleyici kurumlar

lojman6

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.