logo yeni

BU AY İÇİNDE SONUÇLANDIRILACAĞI SÖYLENEN KONULARDAN HENÜZ SES YOK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel 4Bu yıl Kasım ayında yapılan “Kamu Personeli Danışma Kurulu” toplantısında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, 3 konunun Aralık ayı içinde sonuçlandırılacağını belirtmişti.

Ancak, Aralık ayının son günlerinde olmamıza rağmen, sonuçlandırılacağı söylenen konularla ilgili somut bir gelişmenin olmaması,  bu konuların çözümünü bekleyen kamu görevlilerindeki merakı da artırıyor.

Aralık ayı içinde sonuçlandırılacağı açıklanan konular

2015 yılında imzalanan ve kamu çalışanlarının 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren Toplu Sözleşmede, üzerinde çalışma yapılacağı belirtilen konular arasında yer verilen ve bugüne kadar sonuçlandırılmayan konuların da görüşüldüğü 2016 Kasım ayı KPDK toplantıları sonrasında;

*KİT’lerde görev yapan sözleşmeli personelin temel ücret gruplarının yeniden belirlenerek, grup sayısının 5’ten 3’e indirilmesi,

*KİT’lerde görev yapan sözleşmeli personelin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilebilmesi,

*DHMİ personelinin yararlandığı havacılık tazminatı oranlarının yükseltilmesi

konularının, Aralık ayı içinde sonuçlandırılacağı açıklanmıştı.

Çalışma yapılacağı belirtilen diğer konular

2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşmede, sözleşme dönemi içinde çözüme kavuşturulması için bazı konularda çalışma yapılması kararlaştırılmıştı. Bu konulardan çok azına ilişkin olarak bugüne kadar düzenleme yapılırken, pek çok konu ise halen belirsizliğini koruyor.

Öte yandan, 2013 yılında imzalanan Toplu Sözleşmede yer alan ve üzerinde çalışma yapılacağı belirtilen hususlardan bazılarıyla ilgili olarak bile bugüne kadar düzenleme yapılmamış olması (Yükseköğretim kurumlarında genel sekreter yardımcıları ile büyükşehir belediyelerine bağlı kuruluşlardaki daire başkanlarının ek göstergesinin yükseltilmesi), 2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşmede gerçekleşmesi için çalışma yapılacağı belirtilen konulara ilişkin olarak da endişe yaratmaktadır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.