logo yeni

ANESTEZİ TEKNİSYEN VE TEKNİKERLERİNİN SORUNLARI ÖNERGE KONUSU EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

anestezi teknisyeniAnestezi teknisyen ve teknikerlerinin; eğitim düzeylerine, kadro sayılarına, özlük haklarına ve görev tanımlarına ilişkin hususlardan kaynaklı sorunları Sağlık Bakanına soruldu.

Konuyu gündeme getiren MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim YURDAKUL tarafından TBMM Başkanlığına verilen soru önergesinde, aşağıdaki soruların Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istendi.

1. Anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki ve akademik eğitimlerinin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi lisans düzeyine çıkarılması için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

2. Anestezi teknisyen ve teknikerlerinin kadro sayılarının artırılarak istihdamlarının sağlanması hususunda herhangi bir çalışmanız var mıdır?

3. Anestezi çalışanlarının sağlık teknisyeni, sağlık memuru, anestezi teknisyeni, sağlık teknikeri, anestezi teknikeri gibi farklı kadrolarda olması ve bu kadroların özlük haklarının birbirinden farklı olması çalışanlar arasında eşitsizliğe neden olmaktadır. Bu uygulamanın tek bir unvan altında birleştirilmesi için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

4. Branşlaşmanın ve görev tanımının kesin çerçevelerle belirlenmesi sağlık hizmetlerinde kaliteyi artıran en önemli unsurdur. Bu hassasiyetin hastane yönetim ilkelerine dahil edilmesi ve kabul görmesi için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

5. Anestezi teknikerlerinin görevleri dışında çalıştırılmaları, sağlık hizmet sunumunda hasta ve personel açısından hangi sorunlara neden olmaktadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.