logo yeni

MEB BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞLİĞİ İÇİN KURUM İÇİ ATAMA BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

meb2Milli Eğitim Bakanlığı personelinden bazılarına sözlü sınavla Bakanlık Maarif Müfettişi olma imkanı getiren yasal düzenleme çerçevesinde yapılacak sınava ilişkin duyuru yapıldı.

Kurum içinden Bakanlık Maarif Müfettişi alınacak

Bakanlık Maarif Müfettişliği mesleğine giriş sınavı ile Bakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak başlanacak olmakla birlikte, bir defaya mahsus olmak üzere, bazı görevlerde olanların mülakat sınavı ile Bakanlık Maarif Müfettişliği kadrosuna atanması, 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun  kapsamında mümkün.

Mevcut düzenlemeye göre, 450 adet Bakanlık Maarif Müfettişi kadrosuna MEB’de başka unvanlarda göev yapan bazı personel atanabilecek.

Buna göre, Bakanlık Maarif Müfettişliğine;

-Maarif Müfettişi, Eğitim Müfettişi, Milli Eğitim Denetçisi ve İl Eğitim Denetmeni unvanlarını kazanmış olup halen MEB teşkilatında görev (çeşitli unvanlarda) yapmakta olanların (en çok 475 adet kadroya)

-Milli eğitim uzmanı ve milli eğitim uzman yardımcı kadrolarında olanların (5 adet kadroya)

-MEB teşkilatında şube müdürü ve üstü kadrolarda fiilen çalışmakta olanların (en çok 20 adet kadroya)

atanması imkanı bulunuyor.

MEB, “Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat Ve Atama Kılavuzu” yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakanlık Maarif Müfettişi kadrolarına atama yapabilmek için yapılacak mülakata ve mülakatta başarılı olanların atama işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemek için kılavuz hazırladı.

Kılavuzda yer alan bilgilerden bazıları şöyle:

**Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi mülakatına başvurabilecek personel:

 Maarif müfettişi, eğitim müfettişi, milli eğitim denetçisi ve il eğitim denetmeni unvanlarını ihraz etmiş olup Bakanlık teşkilatında görevli olanlar ile milli eğitim uzmanı ve milli eğitim uzman yardımcılarından yönetmelikte belirlenen yabancı dil ve tez şartını karşılayanlar başvurabilecek.

Bakanlık teşkilatında şube müdürü ve üstü kadrolarda fiilen çalışanlar arasından Bakanlık Maarif Müfettişliğine yapılacak mülakat ve atamalara ilişkin kılavuz daha sonra duyurulacak.

Aylıktan kesme, benzeri ve üstü disiplin cezası almış olanlar başvuruda bulunamayacak.

**Başvuru tarihi:

Bakanlık Maarif Müfettişliği mülakat başvuruları 19/12/2017 günü saat 09:00’da başlayacak ve 23/12/2017 günü saat 18:00’da sona erecek.

**Mülakat tarihleri ve yeri:

Bakanlık Maarif Müfettişliği mülakatı, Teftiş Kurulu Başkanlığında (MEB Ek Hizmet Binası Milli Müdafaa Caddesi No: 6 Kat: 1 Kızılay/ANKARA adresinde) yapılacak.

Bakanlık Maarif Müfettişliği mülakatı, 3 Ocak 2017- 17 Şubat 2017 tarihleri arasında (Pazar günleri hariç) yapılacak.

Mülakat başvuru kılavuzu ve diğer ayrıntılar için tıklayınız …

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.