logo yeni

YENİ BİR OHAL KHK'SI ÇIKIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

numan kurtulmusBaşbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, yanlışlıkla ihraç edilen kamu görevlileriyle ilgili KHK hazırlandığını söyledi.

Yerel Yöneticiler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) tarafından düzenlenen Yerel Yönetim Reformları Çalıştayı’nda  konuşan Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, FETÖ ile mücadelede yanlışlıklar varsa bunların düzeltileceğini söyleyerek; “Önceki gece bir Kanun Hükmünde Kararname için sabaha kadar çalışıldı. Bu KHK içerisinde yanlışlıkla görevden alınanlar veya haklarında işlem yapılanlar varsa düzeltildi. Önümüzdeki günlerde de düzeltilecek." dedi. 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, yufka yürekli olmaya gerek yok derken, “Gereksiz merhamet duygularına da yer yok. Eğer 15 Temmuz’da hain çete, arkasındaki güç odakları bu hain darbeyi gerçekleştirmiş olsaydı bugün hiçbirimiz bu salonda olmayacaktık. FETÖ mağdurları falan yok, FETÖ’nün mağdur etmeye kalktığı 79 milyon vatandaşımız var." ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliğinden yükselen itirazlara da değinen Kurtulmuş "Avrupa’da, şurada burada bunlar dile getiriliyor. Bu beyleri çok mu seviyor bu adamlar. Onları sevdikleri için değil, onların Türkiye’ye zarar veren bir unsur olduğunu bildikleri için böyle söylüyorlar. Söz konusu Türkiye’nin darbeci artıkları olunca ne hikmetse Avrupa açıyor ağzını, ‘Neden bu kadar çok adamı kamu görevinden alıyorsunuz’ diyor. Sana mı soracağız? Bu milletin milli güvenliği neyi gerektiriyorsa onu yapacağız." dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.