logo yeni

AÖF LİSANS MEZUNU OLMANIN TEKNİKERE(TH) YARARI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

egitim2 yıl süreli yükseköğrenim kurumlarından mezun olup Teknik Hizmetler Sınıfına dahil “Tekniker” unvanlı kadrolarda görev yapan bazı memurlar, Açık Öğretim Fakültesi lisans bölümlerine devam ederek buralardan mezun olmaktadırlar.

AÖF lisans bölümlerinde okuyan/mezun olan Tekniker(TH) unvanlı personelden bazıları, lisans mezuniyetinin Devlet memurluğu sırasında kendilerine yararının ne olacağını merak etmektedirler.

Tekniker kadrosundaki memurun AÖF lisans bölümlerinden mezun olması

Teknik Hizmetler Sınıfına dahil “Tekniker” unvanlı bir kadroda görev yapan Devlet memuru, Açık Öğretim Fakültesinin lisans bölümlerinin birinden (sağlık lisansiyeri kabul edilenler hariç) mezun olduğunda, bu eğitimi nedeniyle;

**Kazanılmış hak aylık seviyesi değişmez. Memuriyet giriş seviyesi, AÖF lisans mezunları için 9/1 ve tekniker kadro unvanlı olanlar için 9/2 olduğundan, ilave derece/kademe sağlamayan lisans eğitimini tamamlayan Teknikerin kazanılmış hak aylık seviyesi değişmeyecektir.

**Ek göstergesi değişmez. İlk dört derecedeki kadrolarda sırasıyla 1100, 1500, 1600 ve 2200 ek göstergeden yararlanmaya devam eder.

**Yan ödeme puanları ve tazminat oranı değişmez. Tekniker kadro unvanı için belirlenmiş yan ödeme puanlarından ve özel hizmet tazminatı oranlarından yararlanmaya devam eder.

**Ek ödeme oranı değişmez. Tekniker kadro unvanı için belirlenmiş ek ödeme oranlarından yararlanmaya devam eder.

AÖF lisans mezunu olmanın Teknikere yararı

(TH)Tekniker kadrosunda görev yapan Devlet memurlarının AÖF lisans mezunu olması;

-aylık maaş unsurlarını değiştirmez.

-görevde yükselme ve unvan değişikliğinde, lisans mezunu olmayan teknikerlere göre avantaj sağlayabilir.

-torba kadro uygulamasından (657 sayılı Kanunun 68/B maddesinden) yararlanmada, lisans mezunu olmayan teknikerlere göre avantaj sağlayabilir. Örneğin, 1 inci derece tekniker kadrosuna atanmada, lisans mezunlarında en az 10 yıl hizmet şartı aranırken 2 yıllık yüksekokul mezunu olanlarda ise en az 12 yıl hizmet şartı aranmaktadır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.