logo yeni

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YURTDIŞI TEŞKİLATINDA MÜŞAVİRLER GÖREV YAPACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

yurtdisiİçişleri Bakanlığı teşkilat yapısında değişiklik yapılmak suretiyle, bu bakanlığın yurtdışı teşkilatı oluşturuldu.

676 sayılı KHK ile “3152 sayılı İçişleri Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun”nda bazı değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler arasında, İçişleri Bakanlığının yurt dışı teşkilatı kurulabilmesi ve yurtdışı teşkilatı için kadro ihdası hususu da yer alıyor.

Yapılan düzenlemeye göre;

*İçişleri Bakanlığı teşkilatı, “merkez, taşra ve yurtdışı” teşkilatından oluşacak.

*İçişleri Bakanlığı, yurtdışı teşkilatı kurmaya yetkili olacak.

*İçişleri Bakanlığının yurtdışı birimlerinin görev, yetki ve sorumlulukları ile diğer hususlar bu Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle düzenlenecek.

*İçişleri Bakanlığının yurtdışı teşkilatı için; Sahil Güvenlik Hizmetleri Sınıfında 5 adet, Jandarma Hizmetleri Sınıfında 55 adet ve Emniyet Hizmetleri Sınıfında 40 adet olmak üzere toplam 100 adet 1. derece “İçişleri Müşaviri” kadrosu ihdas edildi.

Öte yandan, 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununda yapılan değişiklikle, Emniyet Genel Müdürlüğünün yurtdışı teşkilatı kaldırıldı. Ayrıca, Emniyette genel müdür yardımcılarının sayısının müşterek kararnameyle 7'ye kadar çıkarılması imkanı sağlandı ve genel müdür yardımcılarından biri mülki idare amirliği hizmetleri sınıfı personeli arasından atanabilecek. Bu çerçevede, Emniyet Genel Müdürlüğü için, 1 MİAH ve 1 EMH sınıfından olmak üzere 2 Genel Müdür Yardımcısı kadrosu ihdas edildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.