logo yeni

OHAL KAPSAMINDA İHRAÇ VE İADE KHK’SI ÇIKTI (675 SAYILI)

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadroBakanlar Kurulu, OHAL kapsamında çıkardığı 675 sayılı KHK ile, bazı kamu personelinin görevine son verirken, daha önce görevine son verilen bazı kamu personelini de görevine iade etti.

KHK’da yer alan tedbirlerden bazıları şöyle:

** EK-1 sayılı Listede yer alan kişiler kamu görevinden çıkarıldı. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-2 sayılı listede yer alanların (Emniyet Teşkilat Kanunu uyarınca resen emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olanlar veya Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü hükümlerine göre meslekten veya Devlet memurluğundan çıkarılanlar ile müstafi sayılanların) rütbeleri alınır. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-3 sayılı listede yer alanlar (668 sayılı KHK ile görevlerine son verilenler) görevine iade edildi. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-4 sayılı listede yer alanlar (672 sayılı KHK ile görevlerine son verilenler) görevine iade edildi. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-5 sayılı listede yer alanların (Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna tabi öğrenciler) öğrencilikle ilişikleri kesildi. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-6 sayılı listede yer alanlar (Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna tabi öğrencilerden öğrencilikle ilişikleri kesilenler) yeniden öğrenciliğe döndürüldü. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-7 sayılı listede yer alan haber ajansları, gazeteler ve dergiler kapatıldı. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

**EK-8 sayılı listede yer alan (668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği kapatılan özel radyo ve televizyonlar ile gazeteler) yeniden açıldı. Listeye ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.