logo yeni

JÜRİ ÜYELİĞİ YAPAN MEMUR NE KADAR ÜCRET ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maas 17Etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin olarak kamu kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen yarışmalarda görev alanlara ücret ödenmektedir.

Yapılacak yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilen memurlara ödenecek ücretin tavan tutarı her yıl Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile belirlenmektedir.

Meclise sunulan 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nda da, kamu kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenecek yarışmalarda 2017 yılında jüri üyesi veya raportörlük yapacak memurlara ödenecek ücret tavanını belirlendi.

Kanun Tasarısının ilgili bölümünün mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, yürütecekleri her bir asli jüri üyeliği veya raportörlüğü görevi için Devlet memurlarına 2017 yılında 1.583 TL ücret ödenebilecek. Bu ücret 2016 yılında 1.495 TL idi.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarının etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin olarak düzenleyecekleri yarışmalarda;

-Danışman jüri üyeliği görevi yapanlara, jüri üyeleri için belirlenen tutarın 1/2’si,

-Yedek jüri üyelerine, ön ve soru-cevap toplantılarına katılmaları halinde, yedeği oldukları danışman jüri veya asil jüri üyeleri için belirlenen tutarın 1/4’ü,

-Zorunlu nedenlerle çalışmalara devam edemeyen asil jüri üyesine yedek jüri üyesi ücreti, asil jüri üyesi yerine görev yapacak yedek jüri üyesine ise asil jüri üyesi ücreti,

-Raportör yardımcılarına, raportörlere ödenen ücretin 1/5’i

ödenecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.