logo yeni

ÖNÜMÜZDEKİ AY MEMUR İÇİN ZOR GEÇECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mutsuzEylül ayı maaşını erken alacak olan memurlar, Kurban Bayramı ve ardından okulların açılacak olmasıyla, Ekim ayı maaşını alıncaya kadar sıkışacak.

Kurban Bayramı nedeniyle kamu çalışanlarının Eylül ayı maaşı 6 gün erken ödenecek. 9 Eylül’de maaşlarını avans olarak alacak olan kamu çalışanları, bu maaşla hem Kurban Bayramı ve hem de okul açılış masraflarını karşılamak zorunda kalacak.

**9 Eylül Cuma: Eylül ayı maaşı ödeniyor

Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan Genelgeye göre, aylıklarını 15 Eylül 2016 tarihinde alacak olan kamu görevlilerinin maaş ödemeleri 9 Eylül tarihinde avans olarak ödenecek.

Maaşlarını 6 gün erken alacak olan memurlar, Eylül ayı maaşıyla 36 günlük harcama planı yapacak.

**12-15 Eylül: Kurban Bayramı tatili

Bayram hazırlığı masrafı, kurban, çocuklara kıyafet ve bayramlık gibi harcamalar Eylül ayı maaşından yapılacak.

**19 Eylül: Okullar açılıyor

Bayram bitiminde bir gün idari izinli sayılan memurları, izleyen haftasonu tatilinin ardından 19 Eylül Pazartesi günü okulların açılışı bekliyor.

Okula gidecek çocukları olan memurlar, okul açılmadan önce ve açıldıktan sonra yapacakları okul masraflarının büyük bir kısmını Eylül ayı maaşından karşılamak durumunda kalacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.