logo yeni

DİĞER KURUMLARIN PERSONELİ MSB’DE GÖREVLENDİRİLEBİLECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

milli savunma bakanligiKamu görevlileri, kurumlarından aylıklı izinli sayılmak suretiyle Milli Savunma Bakanlığında görevlendirilebilecek.

Bugün yayımlanan 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, “1325 sayılı Milli Savunma Bakanlığı Görev Ve Teşkilatı Hakkında Kanun”da da bazı değişiklikler yaptı.

Yapılan değişiklikler arasında, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların, kurumlarından aylıklı izinli sayılmak suretiyle Milli Savunma Bakanlığında görevlendirilmelerine imkan veren düzenleme de yer alıyor.

Düzenlemeye göre;

-Merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde, sosyal güvenlik kuramlarında, mahalli idarelerde, mahalli idarelere bağlı idarelerde, mahalli idare birliklerinde, döner sermayeli kuruluşlarda, kanunlarla kurulan fonlarda, kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlarda, sermayesinin yüzde ellisinden fazlası kamuya ait kuruluşlarda, iktisadi devlet teşekkülleri ve kamu iktisadi kuruluşları ile bunlara bağlı ortaklıklar ve müesseselerde görevli memurlar ile diğer kamu görevlileri kuramlarının muvafakati ile Milli Savunma Bakanlığında geçici olarak görevlendirilebilecek.

-Hakimler ve savcılar kendilerinin muvafakati ile Milli Savunma Bakanlığında geçici olarak görevlendirilebilecek.

-Geçici olarak görevlendirilenlerin aylık, ödenek, her türlü zam ve tazminatlar ile diğer mali ve sosyal hak ve yardımları kuramlarınca ödenecek.

-Milli Savunma Bakanlığındaki idari görevlere de geçici görevlendirme yapılabilecek.

-Geçici görevlendirilenler, kuramlarından aylıklı izinli sayılacak.

-Geçici görevlendirilen personel, izinli oldukları sürece memuriyetleri ile ilgileri ve özlük hakları devam edecek ve bu süreler yükselme ve emekliliklerinde de hesaba katılacak. Bakanlıkta geçirdikleri süreler, kendi kuramlarında geçirilmiş sayılacak. 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.