logo yeni

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İÇİN YENİ KADROLAR İHDAS EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

calisma ve sosyal guvenlikMeclis Genel Kurulunda bu akşam kabul edilerek yasalaşan, “Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı” ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatında ana hizmet birimi olarak bir Genel Müdürlük kuruldu ve Bakanlığa 145 adet kadro ihdas edildi.

Kanun; uluslararası işgücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi ile yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usul ve esasları, yetki ve sorumlulukları ve uluslararası işgücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenliyor.

Yeni bir Genel Müdürlük kuruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatında ana hizmet birimi olarak kurulan Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü; yabancı istihdamı ve işgücü göçü konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunacak, çalışma izni ve çalışma izni muafiyetine ilişkin iş ve işlemleri yürütecek, uluslararası işgücüne ilişkin politika belirleyecek ve bu politikanın uygulanmasına ilişkin ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunacak yabancı ülkelerle imzalanacak işgücü anlaşmaları ve sosyal güvenlik sözleşmelerinin müzakerelerine, hazırlanmasına ve tadiline katkı sağlayacak, uluslararası işgücü göçüne ilişkin iş ve işlemleri yürütecek.

145 yeni kadro ihdas edildi

Yasalaşan Kanun Tasarısı ile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatı çeşitli unvanlarda toplam 145 adet kadro ihdas edildi.

İhdas edilen kadrolar

Unvanı Derecesi Kadro Sayısı
Uluslararası İşgücü Genel Müdürü 1 1
Genel Müdür Yardımcısı 1 1
Daire Başkanı 1 3
Çalışma Uzmanı 7 50
Çalışma Uzman Yardımcısı 8 50
Mütercim 8 5
Memur 10 30
Programcı 8 5
TOPLAM 145

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.