logo yeni

FETÖ’NÜN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DURANLARIN SORUMSUZLUĞU HANGİ TARİHTEN BAŞLIYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

darbe karsiti15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlere karşı tedbir alanlar, karar verenler ve uygulama yapanlar, bu kapsamdaki eylem ve işlemlerinden sorumlu olmayacak.

21 Temmuz 2016 gününden itibaren 90 gün süre ile tüm yurtta ilan edilen OHAL kapsamında Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan 668 sayılı KHK; darbe teşebbüsü ve terör eylemlerine karşı mücadele verenlerin, bu kapsamda aldıkları kararlar ile yaptıkları görev ve fiillerden dolayı hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluklarının doğmayacağına hükmetti.

668 sayılı KHK’da yer alan düzenlemeye göre;

*15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan khk’lar kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmayacak.

*Sorumluluğun doğmaması hali, 15/7/2016 tarihinden geçerli olacak.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.