logo yeni

HAKİM VE SAVCILAR ARASINDAN ADALET MÜFETTİŞİ ATAMASI YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

adalet bakanligiAdalet Bakanlığı hakim ve Cumhuriyet savcıları arasından adalet müfettişi ataması yapacak.

İstekli olan ve şartları taşıyan hakim ve Cumhuriyet savcılarının talep dilekçelerini 25 temmuz tarihine kadar Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu  Başkanlığına gönderecekler.

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Teftiş Kurulu Başkanlığının müfettiş ihtiyacı doğrultusunda, müfettiş atanması yönünde duyuru yapılmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamda; 2802 sayılı Kanunun 37 nci maddesinin b bendi ile Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 26 ıncı maddesinde belirtilen müfettişliğe atanma şartlarını taşıyan hâkim ve Cumhuriyet savcılarının Adalet Müfettişliğine atanma taleplerini içeren dilekçelerini 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu  Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Tüm hâkim ve Cumhuriyet savcılarına saygı ile duyurulur.

Başvuru dilekçelerini; bağlı bulunulan Başsavcılık ya da Komisyon Başkanlığı aracılığı ile ya da aşağıda gösterilen faks numarası veya e-posta adresine imzalı şekilde gönderebilirsiniz.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.