logo yeni

ADAY ÖĞRETMENLERE İKİ HAFTA TATİL İMKANI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen 3Milli Eğitim Bakanlığı aday öğretmen yetiştirme sürecine ilişkin takvimde değişikliğe giderek, aday öğretmenlere 15 Ağustos'tan itibaren 2 hafta tatil imkanı getirdi.

Bakanlık tarafından 81 il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı'nın 1 Mart tarihinde başlatıldığı ve 1 Eylül 2016'da bitecek şekilde planlandığı belirtildi.

Programın hizmet içi eğitim tarihlerinde değişikliğe gidilerek, aday öğretmenlerin, mesleki çalışma döneminin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan bir haftasını yetiştirme sürecini geçirdikleri okulda alacakları ve 27 Haziran'da hizmet içi eğitimlere başlayacakları ifade edildi.

Bakanlığın yazısında, hizmet içi eğitimlerin 12 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edeceği, ayrıca "Anadolu'da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları" konulu hizmet içi eğitimin de aday öğretmenlerin asıl atandıkları ilde yapılacağı belirtildi.

Yapılan değişiklikle, iller arası yer değişikliği yapacak aday öğretmenlerin 15 Ağustos'ta bulundukları ilden ilişiklerini kesip, en geç 29 Ağustos'ta esas atama yerlerinde görevlerine başlayacakları kaydedildi.

MEB tarafından yapılan bu takvim değişikliğiyle birlikte aday öğretmenlere 2 hafta yaz tatili yapma imkanı sağlanmış oldu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.