logo yeni

İKİ KURUMA AİT KADROLARDA DOLU/BOŞ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadroHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait bazı kadrolarda dolu/boş değişiklikleri yapıldı.

Yapılan değişikler ile; Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliğine gidilirken, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna ait bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan 2016/8785 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yapılan kadro değişikliklerinin bazıları derece terfilerine yönelik olurken, bazıları ise ilk defa veya naklen ya da görevde yükselme suretiyle atama yapmaya yönelik değişiklikler şeklinde oldu.

*Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna ait boş kadrolarda yapılan değişikliklerle; 9-10 derecelerde toplam 20 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu ile 3 üncü derecede 1 adet Programcı ve 1 adet Teknisyen kadrosu ihdas edildi.

*Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait boş kadrolarda yapılan değişikliklerle; 2-5 derecelerde toplam 18 adet (Teknik) Uzman kadrosu ihdas edildi.

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız …

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2016/8785

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 18/4/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

18/4/2016 TARİHLİ VE 2016/8785 SAYILI KARARNAMENİN EKİ-KARAR

MADDE 1 ‒ (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 ‒ (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 ‒ (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.