logo yeni

ÖNLİSANS MEZUNU HİZMETLİ LİSANS MEZUNU OLUNCA MAAŞI DEĞİŞİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maas 5Kamu kurum ve kuruluşlarında YHS kapsamında Hizmetli unvanlı kadrolarda önlisans mezunu olarak görev yapanlar, özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacağını da düşünerek lisans mezunu olmaya yönelik eğitimlere devam edebilmektedirler.

Ancak, önlisans mezunu YHS personelinin lisans mezunu olması, başka hizmet sınıflarına ait kadrolara atanma veya görevde yükselme ya da unvan değişikliği yapma gibi haller dışında, özlük haklarında değişikliğe neden olmadığı görülmektedir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil “Hizmetli” unvanlı kadroda önlisans mezunu olarak görev yapan Devlet memuru, dört yıl süreli lisans programından (memuriyete giriş seviyesine 1 derece ilave edilerek memuriyete girmeye sebep olan bazı teknik ve sağlık bölümler hariç)   mezun olduğunda, memuriyete başlama tarihi ve hizmet süresinden kaynaklı istisnai durumlar haricinde, kademe ve derecesi değişmemektedir.

Aşağıdaki tabloda, ön lisans mezunu olarak görev yapan Hizmetli unvanlı Devlet memurunun, lisans tamamlaması durumunda; kazanılmış hak aylık seviyesinde, ek göstergesinde, zam ve tazminatları ile ek ödemesinde herhangi bir değişim olup olmayacağı bilgilerine yer verilmiştir.

UNSURLAR DEĞİŞİM
Derece/Kademe Değişmez (bazı sağlık ve teknik lisansiyeri olanlar hariç- mühendis, hemşire gibi)
Ek gösterge Değişmez (ek göstergeden yararlanmamaya devam eder)
Tazminat Değişmez
Yan ödeme Değişmez
Ek ödeme (sabit döner sermaye) Değişmez

 Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.