logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMENLER İÇİN NORM KADRO GÜNCELLEMESİ BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mebMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, norm kadro güncellemesi sürecinin başladığını bildirdi.

Tekin’in açıklamaları şöyle:

"Değerli arkadaşlar yoğun talebiniz üzerine bugün itibariyle 'norm güncellenmesi' konusunda süreci yeniden başlattık. 16 Mayıs'a kadar sürecek. Bu kez farklı bir uygulama olacak, okul idareleri hazırlıklarını bitirdikten sonra iki gün de okuldaki öğretmenlerimiz için itiraz ve düzeltme talebi için süre öngördük. Bu işlem tamamlandıktan sonra il içi, iller arası ve özre bağlı yer değiştirme süreci başlayacak."

Bu kapsamda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü il müdürlüklerine yazı göndererek norm kadro güncellemesi konusunda yapılması gerekleri sıraladı.

Yazıda, "MEBBİS veri tabanındaki norm kadro modülü eğitim kurumu müdürlüklerince işlem yapılmak üzere 20 Nisan 2016 tarihinde ilin MEBBİS yöneticilerine yetki verilerek açılacak. Eğitim kurumu yöneticilerinin norm kadro modülüne girecekleri alanlar bazındaki ders yükleri, şube sayıları vb. bilgileri eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlere duyurmaları, norm kadro güncellemesinde veri girişlerinin tam ve doğru olarak girilmesi, yanlış ve eksik veri girişlerinden oluşacak mağduriyetlerde sorumluluğun işlem yapan birimlere ait olduğunun bilinmesi, norm kadro güncelleme işlemleri sonrasında ilgili (a) Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin 2'nci fıkrasında belirtilen şartları taşımayan eğitim kurumlarına ait norm kadro değişiklik taleplerinin Bakanlığımıza gönderilmemesi, norm kadro güncellemesi yapılacağından, eğitim kurumu müdürlüklerince güncelleme yapılmak üzere Bakanlığımıza gönderilen taleplerden çeşitli sebeplerle işlemi yapılamayanların eğitim kurumu müdürlüğünce sisteme işlenmesi gerekiyor." ifadelerine yer verildi.

İlgili yazı

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.