logo yeni

TOPLU SÖZLEŞME KONULARINA İLİŞKİN YAPILACAK ÇALIŞMALARIN BAZILARINDA GEÇ KALINDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

toplu sozlesme 42015 yılında imzalanan ve kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllara ilişkin mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşmede kararlaştırılan bazı konuların hayata geçirilmesi için yapılacak toplantılara ilişkin takvim belirlendi.

Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı tarafından hazırlanan toplantı takvimi, Toplu Sözleşmenin bazı hükümleriyle uyuşmuyor.

Toplu Sözleşmede, gerçekleşmesi için üzerinde çalışma yapılacağı ve belli bir tarihe kadar hayata geçirileceği belirtilen bazı konularla ilgili çalışmalar kapsamında yapılacak toplantılara ilişkin takvime bakıldığında, toplantı için çok geç kalındığı görülmektedir.

**KİT sözleşmeli personelinin temel ücretleri

Toplu Sözleşmede, KİT’lerde 399 sayılı KHK kapsamında görev yapan sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin temel ücret gruplarının 31 Ocak 2016 tarihine kadar yeniden düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Konuya ilişkin toplantılara 25 Nisan 2016 tarihinde başlanacak.

**Büyükşehir belediyelerine bağlı genel müdürlük daire başkanlarının ek göstergesi

Toplu Sözleşmede, GİH sınıfına dahil büyükşehir belediyeleri daire başkanları için ilgili mevzuatına göre uygulanan ek gösterge rakamından, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere büyükşehir belediyelerine bağlı genel müdürlüklerin daire başkanlarının da yararlandırılmasının sağlanması kararlaştırılmıştı.

Konuya ilişkin toplantılara 12 Mayıs 2016 tarihinde başlanacak.

 **Üniversite genel sekreter yardımcılarının ek göstergesi

Toplu Sözleşmede, GİH sınıfına dahil üniversite daire başkanları için ilgili mevzuatında öngörülen ek gösterge rakamından, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere üniversite genel sekreter yardımcılarının da yararlandırılmasının sağlanması kararlaştırılmıştı.

Konuya ilişkin toplantılara 12 Mayıs 2016 tarihinde başlanacak.

Toplantı takvimi ve görüşülecek konular için tıklayınız …

Toplu Sözleşme metni için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.