logo yeni

PERSONELE YÖNELİK TOPLANTILARIN LÜKS OTELLERDE YAPILMASININ NEDENİ SORULDU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

seminerKamu kurum ve kuruluşlarının personeline yönelik olarak ve özellikle de üst düzey yöneticilerinin katılımına imkan verecek şekilde, lüks otellerde ve tatil merkezlerinde sık sık toplantı, kurs, eğitim ve seminer düzenlenmesinin nedeni ve bu amaçla yapılan harcamalar Başbakana soruldu.

Konuyu gündeme getiren MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU, verdiği soru önergesinde konuyla ilgili olarak Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1- Kamu kurum ve kuruluşlarının personeline yönelik olarak ve özellikle de üst düzey yöneticilerinin katılımına imkan verecek şekilde, lüks otellerde ve tatil merkezlerinde sık sık toplantı, kurs, eğitim ve seminer düzenlendiği; kurs, eğitim ve seminerlerin, kurumların kendilerine veya diğer kamu kurumlarına ait eğitim tesisleri veya sosyal tesisler yerine bürokrat ve siyasilerin yakın ilişki içerisinde oldukları lüks otellerde veya tatil köylerinde yapıldığı iddiaları doğru mudur? Bu yönde bir denetim Başbakanlık tarafından yapılmış mıdır? Bu şekilde kurumların istismarına ve kamu zararına dönük tespitler bulunmakta mıdır?

2- 1 Ocak 2015 ile soru önergesinin cevaplandırılacağı tarihe kadar olan dönemde Başbakanlık, bakanlıklar ile bağlı ve ilgili kuruluşlar tarafından kurum merkezleri dışında yapılan toplantı, kurs, eğitim ve seminer gibi faaliyetlerin sayısı, bakanlıklar itibariyle ne kadardır? Bu etkinliklere katılan personel adedi, unvanları itibariyle nasıldır?

3- Bu etkinliklerin yapıldığı şehirler ile otel veya tatil köyleri hangileridir? Hangi faaliyet için ne kadar harcama yapılmıştır?

4- Bu tür etkinliklerin yapılabileceği, kamuya ait tesis yok mudur? Varsa bu faaliyetlerin kaçı bu tesislerde yapılmıştır?

5- Eğitim faaliyeti veren şirketler ile kurum personelinin ticari ilişki boyutu araştırılmış mıdır? Bu yönde yapılan tespitler olmuş mudur? Bunlar hakkında ne tür işlem yapılmıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.