logo yeni

ÖĞRETMENLERİN KARİYER BASAMAKLARINA İLİŞKİN ÇALIŞMA YAPILIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen 6Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda, öğretmenlerin kariyer basamaklarına ilişkin düzenlemenin bir an önce yapılması istenmişti.

Sendika, Bakanlığa gönderdiği yazı ile Anayasa Mahkemesinin iptal kararından sonra oluşan yasal boşluğun ivedilikle giderilmesi hususunda çalışma başlatılmasını, sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasını talep etmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı ise konuya ilişkin talebe verdiği cevapta, öğretmenlerin kariyer basamaklarının yeniden oluşturulmasına ilişkin olarak Bakanlıkça yasal boşluğun giderilmesine yönelik çalışmaların sürdürülmekte olduğunu belirtilerek, çalışmalar tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacağını bildirdi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.