logo yeni

SINAV GÖREVLENDİRMELERİNDE ÖĞRETMENLERE ADALETSİZLİK YAPILIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ismail faruk aksu 4Sınavlarda yapılan öğretmen görevlendirmelerinde adaletsizlik yapıldığı, bazı öğretmenlerin diğerlerinden fazla görev aldığı iddiaları Meclis’te gündeme geldi.

MHP İstanbul milletvekili İsmail Faruk AKSU tarafından verilen önergede, MEB tarafından yapılan Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 1 .Dönem sınavlarına ilişkin olarak; sınav görevlendirmelerinin merkezi olarak yapılmaya başlandığı ve puanlarının yanı sıra öğretmenlerin TC Kimlik Numaralarının görevlendirmede esas alınmasının görev dağılımında adaletsizliğe yol açtığı ve bazı öğretmenlerin sınav görevi almasının, ancak diğer bazı öğretmenlerin birden fazla sınav görevi almasından sonra mümkün olması sonucunu doğurduğunun iddia edildiği belirtilerek; aşağıdaki sorulara Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevap verilmesi talep edildi:

Buna göre;

1.Yukarıda belirtilen okulların sınav görevlendirilmeleri hangi usul ve esaslara göre yapılmaktadır?

2.Sınav görevlendirmelerinde sistem değişikliğine gitmenizin sebebi nedir ve merkezi görevlendirme ile beklediğiniz amaç gerçekleşmiş midir?

3.Görevlendirmede kullanılan yöntemin, bazı öğretmenlere yıl içerisinde yapılacak söz konusu sınavların tamamında görev verilmesi sonucunu doğuracağı ve bazı öğretmenlere ise ancak birkaç yıl sonra görevlendirme imkanı vereceği iddiaları doğru mudur?

4.Getirdiğiniz yeni sistemin mağduriyet yarattığını düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız, bu mağduriyetleri gidermek için herhangi bir çalışma yapacak mısınız?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.