logo yeni

MALİYE BAKANLIĞI GİDER BÖLÜMÜNDE GÖREV YAPAN PERSONELİN SORUNLARI DİLE GETİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maliye bakanligiMaliye Bakanlığı .gider bölümünde görev yapan personelin sorunları ve talepleri TBMM’de gündeme getirildi.

Konuya ilişkin bir önerge hazırlayarak Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yanıtlaması talebinde bulunan Denizli Milletvekili Kazım Arslan önergesinde, Maliye Bakanlığı “Gider” bölümünde görev yapan personelin (şef, memur, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, bilgisayar işletmeni), kariyerlerinde ve mali, sosyal haklarında iyileştirme beklentisi içinde olduğunu belirtti. Birçok bakanlıkta ve genel müdürlükte kariyer sınavlarıyla uzmanlık olanağı elde edilebildiğini, ancak Maliye Bakanlığı “Gider” bölümü personeli için uzun süredir uzmanlık sınavı açılmadığı vurgulayan Arslan, Maliye Bakanından şu sorulara cevap verilmesi talebinde bulundu:

1- Defterdarlık uzmanlığından Maliye Uzmanlığına geçiş için özel sınav açılmasına dair Bakanlığınızın çalışması var mıdır; varsa ne zaman sınav açılacaktır?

2- 2003-2015 yıllan arasında, Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Mesleki Eğitim Kursunu tamamlayan kaç kursiyer vardır?

3- Bu kursiyerlerden kaçı kariyer mesleklere atanma hakkı kazanmıştır? Kursu başarıyla tamamlamasına karşın kariyer meslekte yükselemeyen adaylar için ne zaman sınav açılacaktır?

4- Bahse konu kursun mezunlarına “Muhasebe Yetkilisi Sertifikası” verilmesi düşünülmekte midir?

5- Mesleki Eğitim Kursuna giriş için yaş sınırının kaldırılması yönünde çalışmanız olacak mıdır?

6- “Eşit işe eşit ücret” ilkesi gereği, Maliye Bakanlığında görev yapan şef ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmenlerinin diğer bakanlıklarda çalışan aynı unvandaki personel ile arasındaki özel hizmet tazminatı farkının kapatılması, tazminat oranlarının iyileştirilmesi yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?

7- Maliye Bakanlığında Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosu açığı bulunmakta mıdır; varsa daha çok personel alımı yapılacak mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.