logo yeni

2610 ADET SOSYAL GÜVENLİK DENETMEN VE DENETMEN YARDIMCISI KADROSU İHDAS EDİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel 8Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve arkadaşları tarafından Meclis’e sunulan kanun teklifi ile 2610 sosyal güvenlik denetmeni ve yardımcısı kadrosu ihdas edilmesi öngörülüyor.

“Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” adıyla TBMM Başkanlığına verilen kanun teklifi ile daha önce Hükümet Tasarısı olarak Meclise sunulan 15 bin polis kadrosu ihdasına da yer veriliyor.

Ayrıca teklifte, Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatı bünyesinde toplam 2610 sosyal güvenlik denetmeni ve denetmen yardımcısı kadrosu ihdas edilmesi de öngörülüyor. Kadro ihdas teklifinin gerekçesinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Kayıt dışılıkla etkin mücadelede denetim faaliyetleri özel önem arz etmekte olup, söz konusu fiili denetim faaliyetleri sosyal güvenlik il müdürlüklerinde görev yapan sosyal güvenlik denetmenleri aracılığı ile yerine getirilmektedir. Bu amacı gerçekleştirebilmek için Teklifimizle sosyal güvenlik denetmen ve yardımcısı kadrosu ihdas edilmiştir.”

(1) SAYILI LİSTE

KURUMU : SOSYAL GÜVENLİK KURUMU TEŞKİLATI : TAŞRA

İHDAS EDİLEN KADROLARIN

Sınıfı Unvanı Derecesi

Serbest

Kadro

Adedi

Toplam
GİH Sosyal Güvenlik Denetmeni 6 1610 1610
GİH Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı 7 1000 1000
TOPLAM   2610 2610

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.