logo yeni

BAZI KURUMLARA, ÇEŞİTLİ UNVANLARDA YENİ KADROLAR VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

teskilat8 kuruma ait kadrolarda değişiklik yapılırken, bazı kurumlara ait boş kadrolarda yapılan değişiklikler, bu kurumların görevde yükselme sınavları açmaya ve merkezi sınav sonucuna göre veya naklen/yeniden personel alımına hazırlandığı şeklinde değerlendirildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan 2016/8436 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği yapılırken, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişiklikleri yapıldı.

Yapılan kadro değişikliklerin bazıları dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik olurken, bazıları ise ilk defa veya görevde yükselme suretiyle ya da naklen atama yapmaya yönelik boş kadro değişiklikleri şeklinde oldu.

Örneğin;

-Adli Tıp Kurumu Başkanlığı için; 26 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 9 adet Sağlık Teknikeri kadrosu ihdas edildi.

-Adalet Bakanlığı için; 500 adet Yazı İşleri Müdürü, 200 adet Hakim Adayı, 75 adet İcra Memuru, 53 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu ihdas edildi.

-Sağlık Bakanlığı için; 1228 adet Tabip kadrosu ihdas edildi.

-Türkiye Halk Sağlığı Kurumu için; 1000 adet Sağlık Teknikeri, 190 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 50 adet Diş Tabibi, 75 adet Şube Müdürü kadrosu ihdas edildi.

Değişiklik yapılan kadroların tamamı ve ilgili kurumlar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.