logo yeni

ŞEHİT YAKINLARI HİZMETLİ VE MEMUR KADROSUNA ATANMAYA DEVAM EDİLECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

sehitDevlet Personel Başkanlığı 2016 yılı ve sonrasında da şehit yakınlarının öğrenim durumlarına uygun kadrolar yerine memur ve hizmetli kadrolarına atanmaya devam edileceğini bildirdi.

MHP milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu tarafından verilen önergede, şehit yakınlarının mesleklerine ve öğrenim durumlarına uygun kadrolara atanmamaları eleştiri konusu yapılarak, bu personelin mağduriyetinin giderilmesi yolunda bir çalışma yapılıp yapılmadığı sorulmuştu.

Devlet Personel Başkanlığınca verilen cevapta, 3713 sayılı Kanun gereğince, hak sahiplerinden ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olanların hizmetli unvanlı kadrolara; ortaöğretim ve yükseköğretim mezunu olanların ise memur unvanlı kadrolara atama tekliflerinin yapıldığı belirtilerek, 6518 sayılı Kanunda ise, atama teklifi yapılarak göreve başlayanların, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanacakları belirtildi.

Açıklamada ayrıca, 2016 yılı ve sonrasında da hak sahiplerinin atanacağı kadro ve pozisyonlarda herhangi bir değişiklik bulunmadığı, hak sahiplerinden ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olanların hizmetli unvanlı kadrolara; ortaöğretim ve yükseköğretim mezunu olanlar ise memur unvanlı kadrolara atanacakları belirtildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.