logo yeni

UZMAN ERBAŞLARIN SİVİL MEMURLUĞA ATANMA DÜZENLEMESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

uzman cavusYaş sınırı nedeniyle TSK’dan ayrılan ya da ayrılacak olan uzman erbaşlardan istekli olanların, emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet memuru olarak istihdam edilmelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyene Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Yaş sınırı nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılan ya da ayrılacak olan uzman erbaşlardan istekli olanlar, Millî Savunma Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı (MSB ANT Başkanlığı) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet memuru olarak istihdam edilebiliyor.

Bu kapsamda Devlet memuru olarak istihdam edilen Uzman erbaşların, Devlet memuru olarak atanmalarını müteakip sağlık muayeneleri ve güvenlik soruşturmaları, yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yaptırılıyordu.

Yapılan değişiklikle, Yönetmelikte yer alan “Uzman erbaşların Devlet memuru olarak atanmalarını müteakip sağlık muayeneleri ve güvenlik soruşturmaları, yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yaptırılır.” şeklindeki düzenleme yürürlükten kaldırıldı.

YAŞ SINIRI NEDENİYLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN AYRILAN VEYA AYRILACAK OLAN UZMAN ERBAŞLARIN MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI, MSB ANT BAŞKANLIĞI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ KADROLARINDA DEVLET MEMURU OLARAK İSTİHDAMINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 19/4/2011 tarihli ve 27910 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yaş Sınırı Nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ayrılan veya Ayrılacak Olan Uzman Erbaşların Millî Savunma Bakanlığı, MSB ANT Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Kadrolarında Devlet Memuru Olarak İstihdamına Dair Yönetmeliğin 7 nci maddesinin altıncı fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma ve İçişleri Bakanları birlikte yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.