logo yeni

BAZI MEMURLARA YAPILAN GİYECEK YARDIMI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kiyafetMemurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile; Orman Muhafaza Memurları ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Personeline yapılan giyecek yardımına ilişkin hususlar yeniden belirlendi.

Bakanlar Kurulunun 2016/8542 sayılı Kararıyla, Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde yapılan ve bugün yürürlüğe giren değişiklikle;

**Orman Muhafaza Memurlarına yapılan giyecek yardımının cinsi, miktarı, kullanım süresi ve niteliği yeniden belirlendi.

Orman muhafaza memurlarına yapacakları görevler gereği iki yılda bir, iki adet (yazlık, kışlık) pantolon, iki yılda bir, bir adet kazak ve yelek verilebilecek. Resmi kıyafet taşıyan personelin bazılarına ayrıca verilen, keten kumaştan bir takım yazlık elbise

veya pantolon ve mont, Orman Muhafaza Memurlarına verilmeyecek.

Öte yandan, motosikletli olarak görev yapan orman muhafaza memurlarına, diğer orman muhafaza memurlarına verilecek giyim eşyalarının dışında, giymeleri zorunlu olan giyim eşyaları ayrıca verilecek.

**112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline yapılan giyecek yardımının cinsi, miktarı, kullanım süresi ve niteliği yeniden belirlendi.

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinde yer alan “(19) ve (20)” ibaresi “(19), (20) ve (21)” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli (I) sayılı Cetvelin (19) numaralı sırasında yer alan “Orman Muhafaza Memuru,” ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve aynı Cetvele aşağıdaki (21) numaralı sıra eklenmiştir.

“21 Orman Muhafaza Memuru
Pantolon veya Etek 2 Adet 1 Yıl Kumaştan 1 yazlık,1 kışlık
Gömlek 4 Adet 1 Yıl 2 yazlık, 2 kışlık
Ayakkabı 1 Çift 1 Yıl  
Bot 1 Çift 2 Yıl  
Mont 1 Adet 1 Yıl  
Eldiven 1 Adet 5 Yıl  
Kravat 1 Adet 1 Yıl  
Parka 1 Adet 3 Yıl  
Kep ve Bere 3 Adet 2 Yıl 1 yazlık kep, 1 kışlık kep, 1 bere
Tişört 2 Adet 1 Yıl  
Bel Kemeri 1 Adet 2 Yıl  
Teçhizat 1 Adet 5 Yıl Teçhizat Kemeri-Sila
Takımı     Kılıfı-El Feneri”

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe ekli (II) sayılı Cetvelin “Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı” bölümünün (3) numaralı sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“112 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli

(İlk ve Acil Yardım Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım Komuta Kontrol Merkezi ve İlk ve Acil Yardım İstasyonlarında kadrolu olarak fiilen çalışan Tabip, Tıbbi Teknolog, Sağlık Memuru, Teknisyen, Hemşire ve Şoför)

Parka 1 Adet 2 Yıl Polyester

Yelek

2 Adet

2 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı

(1 yazlık, 1 kışlık)

Pantolon

2 Adet

1 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı

(1 yazlık, 1 kışlık)

Tişört

2 Adet

1 Yıl

Polyester, pamuk karışımı

(1 yazlık, 1 kışlık)

Örgü Başlık 1 Adet 2 Yıl Yün, akrilik karışımı

Kep

Bot

1 Adet

1 Çift

2 Yıl

2 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı
Ayakkabı 1 Çift 2 Yıl”  

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe ekli “DİP NOT”un (A) bölümünün (2) numaralı sırasında yer alan “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri ve infaz ve koruma memurları hariç)” ibaresi “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları ve orman muhafaza memurları hariç)” şeklinde değiştirilmiş ve aynı bölüme aşağıdaki sıra eklenmiştir.

“15- Orman muhafaza memurlarına yapacakları görevler gereği iki yılda bir, iki adet (yazlık, kışlık) pantolon, iki yılda bir, bir adet kazak ve yelek verilebilir. Motosikletli olarak görev yapan orman muhafaza memurlarına ise bu giyim eşyaları ile (I) sayılı Cetvelin (21) numaralı sırasında sayılan giyim eşyalarının dışında giymeleri zorunlu olan giyim eşyaları ayrıca verilir.

Motosikletli olarak görev yapan orman muhafaza memurlarının zorunlu olarak giyecekleri giyim eşyaları ile bunlara bu giyim eşyaları dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelik kapsamında verilecek giyim eşyalarından hangilerinin verileceğini belirlemeye Orman ve Su işleri Bakanlığı yetkilidir.”

MADDE 5- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik 1/1/2016 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.