logo yeni

ANESTEZİ TEKNİSYENİ VE TEKNİKERİ AÇIĞI VAR MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

anestezi teknisyeniAnestezi teknisyeni ve teknikerlerinin çalışma yaşamında karşılaştıkları sorunlar TBMM gündemine geldi.

CHP Ankara milletvekili Dr. Murat Emir tarafından verilen ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yanıtlanması istenilen önergede şu ifadelere yer verildi:

“Tüm sağlık çalışanları için geçerli olan sorunların yanında “anestezi teknisyeni ve teknikerlerinin” çalışma şartları ve görev tanımı kontlarındaki sorunlar Sağlık Bakanlığı tarafından görmezden gelinmektedir. Mesaisinin tamamına yakınını ameliyathane ortamında geçirmek zorunda olan anestezi teknisyen ve teknikerleri, günlerinin çoğunu güneş ışığı görmeden tamamlamakta ve anestezik maddelere maruz kalmaktadırlar. Bunun yanında kimi zamanlarda da idarecinin keyfi uygulamalarına muhatap olmakta ve görevleri dışında başka angarya işlerle de iş yükleri artırılmaktadır.

Bu bağlamda;

1- Sağlık Bakanlığı bünyesindeki devlet ve vakıf hastanelerinde anestezi teknisyeni ve teknikeri açığı var mı? Varsa açık ne kadardır?

2- Bazı hastanelerde, anestezi teknisyeni ve teknikerlerinin işinin hemşireler tarafından yapıldığı doğru mu?

3- 2016 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde, kaç anestezi teknisyeni ve teknikerinin işe başlatılması planlanmaktadır? Bu sayı sizce yeterli mi?

4- Birçok meslekte olan “yıpranma payı”nın başta bütün sağlık çalışanları olmak üzere, anestezi teknisyeni ve teknikerlerine verilmesi konusunda yaptığınız bir çalışma var mı?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.