logo yeni

SAĞLIK BAKANINDAN YIPRANMA PAYI AÇIKLAMASI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mehmet muezzinogluSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının beklediği 'yıpranma payı' düzenlemesinin önümüzdeki günlerde Meclis'e geleceğini belirtti.

Kamu ve özel hastaneler ile sağlık merkezlerinde çalışan, ebe, hemşire, doktor, röntgenci, diş hekimi gibi sağlık çalışanlarına yönelik erken emeklilik imkanı tanıyan “fiilî hizmet zammı” düzenlemesine ilişkin komisyon kurulmuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Meclis Genel Kurulu'nda 2016 merkezi yönetim bütçesiyle ilgili yaptığı konuşmada, "Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, fiili hizmet zammı ve hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki günlerde inşallah huzurlarınıza getirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yasa çıkarsa, fiili hizmet zammı yoluyla bir çalışanın 4 yıllık hizmetine 1 yıllık yıpranma payı tanınacak. Bir başka ifadeyle 20 yıl çalışan bir sağlıkçı, 25 yıl çalışmış sayılacağı için 5 yıl daha erken emekli olma hakkı elde edecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.