logo yeni

DEVLET MEMURLARI, HANGİ LOJMANDA NE KADAR SÜRE İLE OTURABİLİR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

lojman2Devlet memurlarının yararlanabildikleri kamu konutlarında oturulabilecek süreler, oturulan konutun tahsis şekline göre değişebilmektedir.

Tahsis şekillerine göre; özel tahsisli, görev tahsisli, hizmet tahsisli ve sıra tahsisli konutlar olarak gruplara ayrılmış olan kamu konutlarının; oturulma süresi, kira bedeli ve eşyalı olup olmama durumu bulundukları gruba göre farklılaştırılmıştır.

Hangi lojmanda ne kadar süre oturulur?

*Özel tahsisli konutlarda, tahsise esas olan görev veya hizmet devam ettiği müddetçe oturulabilir. Tahsise esas görevin sona ermesinden ibaren 2 ay içinde konutun boşaltılması gerekir.

*Görev tahsisli konutlarda, tahsise esas olan görev veya hizmet devam ettiği müddetçe oturulabilir. Tahsise esas görevin sona ermesinden ibaren 2 ay içinde konutun boşaltılması gerekir.

*Hizmet tahsisli konutlarda, tahsise esas olan görev veya hizmet devam ettiği müddetçe oturulabilir. Tahsise esas görevin sona ermesinden ibaren 2 ay içinde konutun boşaltılması gerekir.

*Sıra tahsisli konutlarda oturma süresi beş yıldır. 5 yıllık sürenin bitiminde, konuttan yararlanacak başka bir personelin olmaması durumunda, belli bir süre verilmeden ve şartlı olarak oturmaya devam edilmesine müsaade edilebilir.

5 yıllık oturma süresinin bitiminden itibaren 15 gün içinde; yararlanacak başka bir personel olmadığı için konutta oturulmasına müsaade edildiği durumlarda ise çıkması için kurumu tarafından yapılan tebligattan itibaren bir ay içinde; emeklilik, istifa, başka yere nakil ve herhangi bir sebeple memuriyet sıfatı kalkanlar ilişiklerinin kesilmesinden itibaren iki ay içinde konuttan çıkmak zorundadırlar.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.