logo yeni

MEMURİYETE GİRİŞTE, SINIF VE UNVANLARI NEDENİYLE KİMLERE AYRICALIK TANINIYOR?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ise girme 2Memuriyete giriş derece/kademeleri eğitim durumuna göre belirlenmiş olan Devlet memurlarından bazıları; gördükleri eğitimin türü, görev aldıkları hizmet sınıfı ve görev aldıkları kadro unvanı gibi nedenlerle daha ileri seviyelerden memuriyete başlayabilmektedirler.

Eğitim seviyeleri itibariyle memuriyete giriş derece/kademelerinin ilerisinden memuriyete başlanmasına imkan veren başka haller de olmakla birlikte, memurunyeri.com olarak burada sadece kadro unvanı ve hizmet sınıfından kaynaklı hallere değinilecektir.

Bulundukları kadro unvanından dolayı memuriyete ileriden başlayanlar

Bazı memurlar, görev aldıkları kadro unvanından dolayı memuriyete daha ileri seviyeden başlamaktadırlar.

Örneğin;

Orman Muhafaza Memuru, Orman Muhafaza Başmemuru, Gümrük Muhafaza Memuru Gümrük Muhafaza Memuru Amiri unvanlı kadrolarda görev alanlar, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerinin 1 derece ilerisinden memuriyete başlatılırlar.

Görev aldıkları hizmet sınıfından dolayı memuriyete ileriden başlayanlar

Bazı memurlar, görev aldıkları hizmet sınıfından dolayı memuriyete daha ileri seviyeden başlamaktadırlar.

Örneğin;

*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda ilkokul, ortaokul ve dengi okul mezunu olarak görev alanlar, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerinin 2 derece ilerisinden memuriyete başlatılırlar.

*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda lise ve dengi okul mezunu olarak görev alanlar, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerinin 1 derece ve 1 kademe ilerisinden memuriyete başlatılırlar.

*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda yükseköğrenim mezunu olarak görev alanlar, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerinin 1 derece ilerisinden memuriyete başlatılırlar.

**Jeolog, jeofizikçi, hidrojeolog, hidrolog, jeomorflog, kimyager, fizikçi, matematikçi, istatikçi, yöneylemci (harekat araştırmacısı), matematiksel iktisatçı (ekonometrici), Erkek Teknik Öğretmen Okulu mezunu, fen memuru, tekniker, yüksek tekniker, tütün ve müskirat eksperi, tarım alet ve makineleri uzmanlık yüksek okulu mezunu, benzeri fen bilimleri ve teknik bilimler lisansiyeri, şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek bölge plancısı, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü İş ve Teknik Anabilim Dalı mezunu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu mezunu, arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinin prehistorya, protohistorya ve önasya arkeolojisi, klasik arkeoloji anabilim dalları mezunu olarak, Teknik hizmetler Sınıfına dahil herhangi bir kadroda görev alanlar, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerinin 1 derece ilerisinden memuriyete başlatılırlar.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.