logo yeni

MEHİL MÜDDETİNDE SUÇ İŞLEYEN POLİSİN DİSİPLİN KURULU DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emniyetBugünkü Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik ile mehil müddetinde suç işleyen emniyet personelinin disiplin kurulu değiştirildi.

Emniyet Teşkilatı Disiplin Kurullarının Çalışma Esas Ve Yöntemlerine İlişkin  Yönetmelik hükümlerine göre, mehil müddetinde suç işleyen emniyet personeli Genel Müdürlük merkez kuruluşunda görevli kabul edilerek, disiplin kurulu buna göre belirleniyordu. Yönetmelik değişikliği ile birlikte, bu durumdaki emniyet personeli ilişik kestiği yer kadrosunda kabul edilerek, yetkili disiplin kurulu saptanacak.

EMNİYET TEŞKİLATI DİSİPLİN KURULLARININ ÇALIŞMA ESAS VE YÖNTEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 5/4/1980 tarihli ve 16951 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Emniyet Teşkilatı Disiplin Kurullarının Çalışma Esas ve Yöntemlerine İlişkin Yönetmeliğin ek 1 inci maddesinde yer alan “Genel Müdürlük merkez kuruluşunda” ifadesi “ilişik kestiği yer kadrosunda”  şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.