logo yeni

KURUM İÇİ GELİR UZMANLIĞI SINAVI İÇİN EYLEM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maliyeKurum içi gelir uzmanlık sınavının açılmasını talep eden memurlar, Maliye Bakanlığı önünde eylem gerçekleştirdi.

Dikmen caddesi Cemal Süreyya parkında toplanarak Maliye Bakanlığı'na yürüyen Tüm Maliye Memurları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği üyesi personel, 'Emeğe saygı istiyoruz', 'Ücrette adalet istiyoruz', 'Eşit işe eşit ücret için uzmanlık sınavı için tam destek' pankartları taşıdı.

Grup, basın açıklaması yapmadan önce, Ankara patlamasında hayatını kaybeden 28 kişi için saygı duruşunda bulunurken, Tüm Maliye Memurları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Cevdet Sel açıklamalarda bulundu.

Sel, Maliye Bakanlığındaki adil olmayan ücret dağılımının personelin psikolojisini bozduğunu, psikolojisi bozulan bir çok memurun antidepresan ilaç kullandığını belirterek, "Aynı kurumda aynı serviste aynı masada aynı işi yapan memur, gelir uzmanından 1200 ila 1400 TL, yeni işe başlayan gelir uzmanı yardımcısından 500 lira daha az maaş almaktadır. Üstelik iş yükünün 25-30 yıllık eski memurların omuzlarında olduğu maliye teşkilatı içinde herkes tarafından bilinmektedir. Maliye Çalışanları çoğu kamu görevlilerine nazaran bilgi ve beceri bakımından üst düzey performans gösteren , yaptığı hatayı mali sorumluluk gereği kendi cebinden ödeyen, bu nedenle de derin bir mevzuat bilgisine sahip kişilerdir. Takdir edersiniz ki bizlerin hak ettiği ücretin boyutu hak ve adalete uygun olarak göz önüne alınmalıdır" dedi.

Sel açıklamasında taleplerini şöyle sıraladı:

-Bakanlıkta lisans mezunu olarak çalışan 4200 personele, kurum içi gelir uzmanlık sınav hakkının verilerek düzenli olarak görevde yükselme sınavlarının açılması,

-Tüm maliye çalışanlarını kapsayacak şekilde mali hizmetler sınıfının ihdas edilmesi,

-Maliye çalışanlarına ödenen ek ödemelerin emekli keseneğine dahil edilerek emekliliğe teşvik edilmesi.

Eylemci grup daha sonra, Ankara patlamasının olduğu Merasim sokağa karanfil bırakmak üzere Bakanlık önünden ayrıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.