logo yeni

DANIŞMAN ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SEMİNER BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen 4Yeni atanan 30 bin aday öğretmenin yetiştirilmesinde katkıda bulunması için belirlenen danışman öğretmen eğitim seminerleri bugün başladı.

Tüm Türkiye genelinde başlayan eğitim seminerleri ile danışman öğretmen olarak belirlenenler, aday öğretmenlere izleme, yöneltme ve rehberlikte bulunma, onlara mesleki bilgi beceri, tutum ve davranışlarıyla ilgili tecrübelerini aktarma ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde birinci performans değerlendirmelerini yapma çalışmalarından sorumlu olacak.

Danışman öğretmenlerin seçimi ise en az 10 yıl hizmeti olanlar arasında ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış, sosyal kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğine temayüz etmiş olmak gibi kriterlere göre yapıldı.

Seminerde açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye genelinde, Milli Eğitim Bakanlığı olarak 98 bin danışman öğretmen adayı içerisinden oluşturulan bir havuzdan sizler seçildiniz. 30 bin yeni öğretmen adayına rehberlik, danışmanlık yapmak için 35 bin danışman öğretmen arkadaşımız görev almış durumda" şeklinde konuştu.

Bakan Avcı, danışman öğretmenlerin, genç öğretmenler ile mesleğe adım attıkları günlerin heyecanını tekrar yaşayacaklarını belirterek, "Belki yılların verdiği alışkanlıklarla bir ölçüde pörsümüş olan birtakım özelliklerimizi tekrar canlandırma fırsatını da bu vesileyle bizler de bulacağız. Onun için bu süreci biz sadece öğretmen adaylara yönelik bir süreç olarak görmüyoruz, aynı zamanda kıdemli öğretmen arkadaşlarımız için de çok değerli, verimli ve bereketli bir süreç olacağına inanıyoruz" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.