logo yeni

YAŞ HADDİ SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYANLARLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMA VAR MI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emekliPrim gün sayısını doldurduğu halde emekli olamayan çok sayıda kişi emekliliğe adım atabilmek için yasal düzenleme yapılmasını bekliyor.

Bunlardan bir kısmı emekli olamayacakları için halen çalışmaya devam ederken, bir kısmı ise çalışmadığı halde yaş haddini beklediği için emekli olamıyor.

Yaş haddi nedeniyle emekli olamayanların durumunu özetleyen ve bunlara bir defada olsa emekli olma yolunun açılması için yasal bir düzenleme yapılması için çalışma olup olmadığı hususuna, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklık getirildi.

MHP Bursa milletvekili İsmet ATAMAN tarafından hazırlanan ve Bakan Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle hazırlanan önergede “Prim gün sayısını doldurduğu halde yaş haddi sebebiyle emekli olamayanlar için bir defaya mahsus emekli yolunun açılması hususunda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma bulunmakta mıdır?” ifadelerine yer verilmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen cevapta ise şu ifadeler yer aldı:

“Prim gün sayısını doldurduğu halde yaş haddi sebebiyle emekli olamayanlar için bir defaya mahsus emekli yolunun açılması hususunda herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.”

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.