logo yeni

MEB ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ YAZILI SINAVINDA İŞLERİ SIKI TUTACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

meb2Milli Eğitim Bakanlığının Mart ayında yapılacak olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’nda öğrencilere uygulanan tedbirleri öğretmenlere de uygulayacağı belirtiliyor.

Sahte diplomalı öğretmen skandalından sonra Bakanlığın oldukça titiz davranacağı ve yazılı sınavda bazı tedbirler alacağı öğrenildi.

Buna göre, Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’nda adayların yanında sözlük, hesap makinesi, cep telefonu gibi kaynaklar ile bilgisayar özelliği bulunan cihazların bulunup bulunmadığı kontrol edilecek. Bunlarla sınava giren aday öğretmenin sınavı geçersiz kabul edilecek.

Sınav sonrasında kopya analizi

Sınav sırasında ya da sonrasında bilgisayar ortamında ikili veya toplu kopya çekildiğinin analiz edilmesi durumunda, ilgili adaya kopya işlemi yapılarak sınavı geçersiz sayılacak. Sınav kurallarına uymadığı tespit edilen adayların sınavı iptal edilecek.

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’nda ter dökecek olan öğretmen adayları, sitemizin ücretsiz hizmeti olan deneme testlerini kullanarak sınava hazırlanabilirler.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.