logo yeni

ERZURUM'DA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER AVRUPA'YA GİDİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen5Erzurum Valiliğince düzenlenen "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesinin 3. Etabı kapsamında ilk grup öğretmenler, İtalya'ya gitti.

Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Vali Ahmet Altıparmak'ın talimatları ile başlatılan "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesinin 3. etabının başladığı belirtildi.

Projenin amacı, Erzurum'da görev yapan öğretmen ve idarecilerin, Avrupa ülkelerinin sosyal yaşamdaki kuralları, çalışma ve iş hayatları, tarihi ve kültürel zenginlikleri koruma kültürü ve özellikle eğitim sistemlerini yerinde görülerek iyi örneklerin transfer edilmesi olarak belirlendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlk aşaması geçen yıl 27 Ocak-8 Şubat'ta 160 öğretmenin katılımı ile Budapeşte-Viyana ve Bratislava'da gerçekleştirilen projenin 2. etabı, 29 Mayıs-17 Haziran'da 135 öğretmenimizin katılımıyla Çek Cumhuriyeti Prag, Karlovy Vary ve Almanya Dresten şehirlerine gerçekleştirmişlerdi. 'Erzurum Avrupa'ya Uçuyor' projesinin 3. etabında 54 öğretmenimizden oluşan ilk grup İtalya'ya gitti. Havalimanından Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Çiğdem Hopur tarafından uğurlanan öğretmenlerimiz Roma'daki Mamiani Lisesi ve Belli Ortaokulu'na ziyaretler gerçekleştirilerek, genel olarak Avrupa eğitim sistemleri hakkında bilgi alıp bu okullarında incelemelerde bulunacaklar. Ayrıca öğretmenlerimiz İtalya'nın tarihi, sosyal ve ekonomik yapılarını yerinde inceleyecekler."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.